کد خبر : 683
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۰
-

برای افزایش اعتماد عمومی، خدمات دولت را منعکس کنید

 استاندار کرمان و رئیس شورای هماهنگی روابط عمومی های دستگاه های اجرایی استان کرمان گفت: در فضای کنونی که مقداری ناامیدی و بی اعتمادی در جامعه در جریان است؛ روابط عمومی ها باید خدمات دولت را منعکس کنند. به گزارش پایگاه خبری کارنامه فردا ، محمدجواد فدائی در دیدار هیات رئیسه شورای هماهنگی روابط عمومی

 استاندار کرمان و رئیس شورای هماهنگی روابط عمومی های دستگاه های اجرایی استان کرمان گفت: در فضای کنونی که مقداری ناامیدی و بی اعتمادی در جامعه در جریان است؛ روابط عمومی ها باید خدمات دولت را منعکس کنند.

به گزارش پایگاه خبری کارنامه فردا ، محمدجواد فدائی در دیدار هیات رئیسه شورای هماهنگی روابط عمومی های دستگاه های اجرایی استان افزود: تشکیل این شورا اقدامی خوب و پسندیده است و امیدواریم باعث افزایش هماهنگی و تعامل بین دستگاه های اجرایی شود و با ایجاد نوعی تقسیم کار بین روابط عمومی ها، شاهد ایجاد وحدت رویه بین دستگاه ها در ارائه خدمات بهینه به مردم باشیم.

وی روابط عمومی را یک کار تخصصی دانست و تصریح کرد: اعضای هیأت رئیسه شورا می توانند با فعال نمودن کمیته آموزش مصوب در اساسنامه شورا، افراد شاغل در روابط عمومی دستگاه های اجرایی را آموزش دهند تا با تکنولوژی های ارتباطی نوین آشنا شوند و از آن ها استفاده کنند.

استاندار کرمان و رئیس شورای هماهنگی روابط عمومی های دستگاه های اجرایی استان کرمان با اشاره به نقش روابط عمومی ها در آشنایی مردم با خدمات دستگاه ها اظهار داشت: انتظار مردم و دستگاه های اجرایی از روابط عمومی ها این است که بتوانند خدمات، فعالیت، وظایف و اختیارات دستگاه ها را معرفی کنند تا زمینه استفاده مردم از خدمات آن ها فراهم شود؛ چرا که مردم با وظایف دستگاه ها آشنا نیستند.

فدائی نقش رسانه ها را در ایجاد فضای امید در سطح جامعه بارز دانست و بیان کرد: در فضای کنونی که مقداری ناامیدی و بی اعتمادی در جامعه در جریان است؛ روابط عمومی ها باید خدمات دولت را منعکس کنند.

وی گفت: مردم می توانند با مطالبه گری خود از دستگاه ها، موتور محرکه ای برای فعال نمودن دستگاه ها باشند و روابط عمومی و رسانه ها نیز می توانند با انعکاس صورتجلسات استانداری، زمینه عملی شدن این مصوبات را بصورت یک مطالبه عمومی درآورند.

رئیس شورای هماهنگی روابط عمومی های دستگاه های اجرایی استان کرمان با اشاره به اهمیت مسأله برگزاری انتخابات مجلس یازدهم در استان افزود: بحث انتخابات از حیث اهمیتی که در انتخاب قانونگذاران کشور دارد بسیار مهم است و برای دولت نیز برگزاری انتخابات بصورت سالم، قانونی و همراه با مشارکت حداکثری مردم در اولویت است.

فدائی تصریح کرد: روابط عمومی دستگاه های اجرایی استان باید با استفاده از ظرفیت های داخلی خود و نیز بهره گیری از ارتباطاتی که با رسانه ها دارند؛ زمینه افزایش مشارکت مردم در انتخابات را فراهم کنند.

وی یکی از مشکلات رسانه ای را انعکاس آمار نادرست دانست که باعث بی اعتمادی و ناامیدی مردم می شود و افزود: توقع از روابط عمومی ها این است که ضمن در اختیار قرار دادن اطلاعات و آمار دقیق به رسانه ها، اخبار منتشر شده توسط رسانه ها را نیز رصد کنند و استانداری کرمان آمادگی دارد بعد از اتمام جلسات، نتایج و مصوبات را برای انتشار در اختیار رسانه ها قرار دهد تا ضمن انتشار اخبار جلسات بصورت دقیق، زمینه مطالبه عمومی شدن مصوبات نیز فراهم شود.

براساس این گزارش، مشاور استاندار کرمان در امور رسانه و روابط عمومی و دبیر شورای هماهنگی روابط عمومی های استان کرمان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه حوزه فعالیت شورای هماهنگی روابط عمومی های استان منحصر به روابط عمومی های سازمان ها، ادارات کل، نهادها، شرکت ها، شهرداری ها، دانشگاه ها و موسسات دولتی است که در سطح استان فعالیت می کنند، تصریح کرد: طبق اساسنامه؛ ریاست شورا بر عهده استاندار و در غیاب استاندار معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و دبیری آن بر عهده اداره کل روابط عمومی استانداری است.

تقی زاده با بیان نقش و اهمیت شورای هماهنگی روابط عمومی ها در ایجاد هماهنگی بین دستگاه های اجرایی و انعکاس خدمات دولت در سطح جامعه اظهار داشت: انتخابات هیأت رئیسه شورا در اسفندماه 97 پس از فراخوان ثبت نام، در سالن شهید مرتضوی استانداری و با حضور دکتر بصیری معاون سیاسی، امنیتی و اجتمعی استاندار برگزار شد.

وی گفت: هیات رئیسه منتخب مسئولیت هفت کمیته “پژوهش، نوآوری و افکارسنجی”، “فرهنگی و تبلیغاتی”، “اطلاع رسانی و فضای مجازی”، “ارزیابی عملکرد و تعیین شاخص”، “آموزش”، “بین الملل” و “اجرایی و امور اعضا” را  عهده دار خواهند شد.

برپایه این گزارش، پس از برگزاری انتخابات شورای هماهنگی روابط عمومی دستگاه های اجرایی استان کرمان در اسفند ماه 97، سیدرضا میرحسینی از شهرداری کرمان، محمد بصیریان از دادگستری، جواد نگارستانی از اداره کل دامپزشکی استان، رسول عباسی از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، محمد ثمری از دانشگاه علوم پزشکی کرمان، موسی سالاری از اداره کل اقتصاد و دارایی استان وعلیرضا ابوالحسنی از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با رای مجمع عمومی به عنوان اعضای اصلی هیات رئیسه شورای هماهنگی روابط عمومی دستگاه های اجرایی استان به مدت دو سال انتخاب شدند.

همچنین شکوفه جوادی از دانشگاه شهید باهنر کرمان و فهیمه جنگجوی از دانشگاه پیام نور استان به عنوان اعضای علی البدل هیات رئیسه شورا و هادی طالبی زاده از اداره کل ورزش و جوانان استان و سعید امام بخش از بانک صادرات استان به ترتیب به عنوان بازرس و خزانه دار شورای هماهنگی روابط عمومی دستگاه های اجرایی استان انتخاب شدند ضمن آنکه  روح اله رستمی نژاد و محمد جواد صفارزاده به عنوان بازرس و خزانه دار علی البدل شورا به دست انتخاب شدند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.